ייצוגית כנגד חברת זאפ גרופ בגין פגיעה בפרטיות

בקשה לאישור תובענה כייצוגית הוגשה כנגד חברת זאפ גרופ בע"מ המפעילה את אתר האינטרנט "זאפ דפי זהב". בבקשה נטען כי זאפ גרופ מפרה את פרטיות לקוחותיה. זאפ מפרסת מספרים טלפון המכונים: "מספר מקשר", כלומר מדובר על מספר טלפון השייך לזאפ, אולם כמפורט בתביעה, זאפ מפרסמת עסקים שונים (כאלו שכלל לא באו עימה בהסכם) ומציג את "המספר המקשר" ובכך "לוכדת" לקוחות ומפנה אליהם עסקים להם התקשרות עם זאפ, ובאותה נשימה פוגעת בעסקים רבים עימם ניסו הלקוחות מלכתחילה ליצור קשר.

כמפורט בבקשה לאישור התובענה כייצוגית:

זאפ עושה שימוש בשמם של בעלי עסקים ובמספר הטלפון שלהם, שלא בידיעתם, ממילא שלא בהסכמתם, ומבלי שבאו עימה בהסכם, תוך הצגה מטעה של מספר "מקשר" של זאפ כלעומת שהיה מספרם של בעלי העסקים. זאפ מתקשרת אל לקוחותיהם של בעלי העסקים כדי לשכנעם להתקשר עם בעל עסק אחר שהינו לקוח של זאפ, ובאמצעות כך זאפ גם מוכרת "לידים" לבעלי עסקים אחרים ומתעשרת על חשבון בעלי העסקים שבשמם ביצעה שימוש במספר הטלפון, ואף גוזלת מהם לקוחות.

זאת ועוד, זאפ עושה שימוש שלא כדין במספרי הטלפון של הלקוחות הפוטנציאלים או החוזרים שמתקשרים לבעלי עסקים ספציפיים, דהיינו סוחרת בפרטי לקוחות אשר מתקשרים לבעלי עסקים ספציפיים, אנשים שלא העניקו את הסכמתם לשימוש במספרי הטלפון שלהם לכל מטרה שהיא, וזאפ מתקשרת לאותם לקוחות חרף אי רצונם, תוך הפרה בוטה של הפרטיות שלהם, הטרדתם, וכמובן, בניגוד לדין.

ההליך מתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב. עו"ד עומר פיינטוך מייצג בהליך.

Call Now Button דילוג לתוכן