גולן טלקום תשיב 901,765 ש”ח – הסדר פשרה בתביעה ייצוגית

בית המשפט המחוזי תל-אביב (סגנית הנשיא כב’ השופטת צילה צפת) אישר הסדר פשרה בתביעה ייצוגית כנגד חברת גולן טלקום. במסגרת הסדר הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין, תשיב גולן טלקום סך של 901,765 ש”ח.

 

התביעה הוגשה ע”י עו”ד עומר פיינטוך בשנת 2016 ופורסמה בין היתר באתר פואנטה, ועיתון הארץ. כאשר נטען כי גולן טלקום יצאה במבצע שכותרתו 29 ש”ח למשך שנתיים. בפועל המבצע כלל סעיף לפיו יש להפעיל את כרטיס הסים עד למועד מסויים, לקוח שלא הפעיל את הסים במועד חוייב בתשלום של 99 ש”ח לחודש ללא ידיעתו והסכמתו. חלק מהלקוחות קיבלו את הסים לאחר המועד וגם אלו שקיבלו אותו בזמן לא תמיד התניידו טרם המועד. בתביעה הייצוגית נטען גם כי גולן טלקום הפרה את החוזה, הטעתה את לקוחותיה ואף כי מדובר בתנאי מקפח בחוזה, היות ואין באמת סיבה לגולן טלקום להציג תנאי שכזה כאשר מבצעים אלו רציפים כל השנה, כלומר אם לקוח לא הפעיל בזמן לא צריכה להיות כל מניעה להעבירו למבצע הבא וזאת במקום לחייבו ב 99 ש”ח לחודש ללא הסכמתו.

הפיצוי – סך של 389,225 ש”ח יוחזר ישירות ל 5230 לקוחות שחוייבו ביתר. בנוסף, לקוחות גולן טלקום יזכו לפטור מדמי מעבר חבילות עד לסך של 512,540 ש”ח. גולן טלקום התחייבה להגיע לסכום תוך 12 חודשים (כיום דמי מעבר עומדים על 25 ש”ח למנוי). כמובן שמרגע הגשת התביעה הייצוגית, גולן תיקנו את מסמכי ההרשמה והאריכו את המועד להפעלת הסים ובכך לקוחות נוספים לא חוייבו עבור חבילות שלא נרשמו אליהן.

עוד על העניין בקישור: אתר הצרכנות פואנטה.

 

Call Now Button דילוג לתוכן